Справа № 344/3192/22
Провадження № 1-кс/344/1389/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2022 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Мелещенко Л.В., з участю секретаря Дементьєвої А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Івано-Франківськ клопотання слідчого СВ Івано-Франківського РУП ГУ НП в Івано-Франківській області лейтенанта поліції Ковалюк Юлії Петрівни, погоджене прокурором Окружної прокуратури міста Івано-Франківська Буджак І.Я., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020090010002032 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 серпня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий за погодженням з прокурором звернулася з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у вказаному вище кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що в період з лютого 2018 року до липня 2020 року невідома особа шляхом підбору врізного замка вхідних дверей проникла в недобудовану квартиру АДРЕСА_1 , звідки викрала газовий котел «Pigma» та бувші у користуванні електричні інструменти, внаслідок чого спричинила матеріальну шкоду ОСОБА_1 .
На даний час у ході досудового розслідування проведено огляд місця події, в статусі потерпілого допитано ОСОБА_1 , в статусі свідка допитано ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Однак на даний час достатніх підстав для повідомлення особі (особам) про підозру немає. Для прийняття остаточного процесуального рішення необхідно здійснити ряд слідчих дій. Зокрема, призначити судово-товарознавчу експертизу.
Оскільки строки досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні розпочалися 08 вересня 2020 року, то строки, визначені статтею 219 Кримінального процесуального кодексу України, спливають 08 березня 2022 року.
Враховуючи вищенаведене, виникла необхідність звернутись з даним клопотанням виходячи з того, що:
- жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення в цьому кримінальному провадженні;
- минає допустимий строк досудового розслідування, а як наслідок закриття кримінального провадження може призвести до невиконання завдань кримінального провадження, закріплених у статті 2 Кримінального процесуального кодексу України, та втрати доказової бази, зібраної за час проведення досудового розслідування;
- з метою забезпечення здійснення повного, всебічного досудового розслідування та з`ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення проводяться слідчі (розшукові) та процесуальні дії, спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення;
- строки давності щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності у разі встановлення особи ще не закінчились.
Учасники процесу в судове засідання не з`явилися.
Слідчий подала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі та підтримала вимоги клопотання у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 107 Кримінального процесуального кодексу України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали, якими обґрунтовують клопотання, слідчий суддя дійшла до наступних висновків.
Відомості по кримінальному провадженню № 12020090010002032 від 08 вересня 2020 року внесені за ознаками злочину, відповідальність за який передбачена ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України, тобто у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину.
Судом встановлено, що строки, визначені пунктом 2 частини другої статті 219 Кримінального процесуального кодексу України, спливають 08 березня 2022 року.
Частина перша статті 219 Кримінального процесуального кодексу України передбачає, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
У відповідності до частини другої статті 219 Кримінального процесуального кодексу України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно частини четвертої статті 219 Кримінального процесуального кодексу України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Системний аналіз вищевказаних норм закону в їх сукупності, передбачає можливість неодноразового продовження слідчим суддею строків досудового розслідування в кримінальному провадженні, до моменту пред`явлення підозри на строк, встановлений пунктами 2-3 частини четвертої статті 219 Кримінального процесуального кодексу України, тобто до шести місяців у вчиненні нетяжкого злочину та до дванадцяти місяців у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Слідчий суддя приходить до висновку, що стороною обвинувачення доведено, що на даний час слід провести ряд слідчих та процесуальних дій, що матиме важливе значення для з`ясування всіх обставин кримінального правопорушення та може мати доказове значення у кримінальному провадженні під час судового розгляду, а виконання вказаних дій потребує додаткового часу і вони об`єктивно не могли бути проведені раніше.
У даному випадку мова йде про тяжкий злочин, в той же час, з огляду на конкретні слідчі і процесуальні дії, необхідність проведення яких на даний час існує, та їх обсяг, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, а строк досудового розслідування необхідно продовжити на дев`ять місяців, тобто до 08 грудня 2022 року. На переконання слідчого судді, даного часу повинно бути достатньо для проведення усіх необхідних дій і завершення досудового розслідування у встановленому законом порядку.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.115, 219, 294, 295-1 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020090010002032 , внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 вересня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 Кримінального кодексу України, на дев`ять місяців, тобто до 08 грудня 2022 року.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Мелещенко Л.В.